Co jsou Témata a jak je vytvořit

Co jsou Témata a jak je vytvořit?

Témata - základní prvek výuky

Témata v Langinu jsou slovíčka (s možnou vazbou na věty a text) sdružená tematicky do jedné skupiny. Např.: si můžete vytvořit téma "Nakupování" a do něj přiřadit vše, co se týká komunikace v obchodě - od typických slovíček a frází, až po speciální či regionální výrazy.

Témata jsou základním prvkem výuky v Langinu. Jakékoliv dostupné Téma si můžu přidat ke Studiu a začít se ho učit, můžu ho nasdílet přátelům, nebo přidat studentům do kurzu, aby ho mohli začít studovat.

 

Jak vytvořit, doplnit moje Téma?

V Langinu můžete několika způsoby vytvářet neomezené množství vlastních Témat, nebo doplňovat Témata druhých (pokud máte editační práva).

Téma z jednotlivých slovíček ve Slovníku

Stačí v detailu slovíčka nebo historii hledání otevřít volbu "Přesunout do Tématu" a v nabídce zvolit "(+)přidat téma".

vytváření témat ze slovíček ve slovníku

Téma z Analýzy textu

Pokud vložíte text do Analýzy textu, můžete jednotlivá slova provázat s překlady a větami, ve kterých se překlady nacházejí. Tím získáte skvělou vazbu slovíčko/fráze, kterou po následném vložení do Tématu můžete začít používat ve výuce.


vTémata z analýzy textu

Duplikací a úpravou existujícího Tématu

Pokud autor nějakého jiného Tématu nezakázal jeho kopírování, můžete toto téma duplikovat a dále si jej upravovat už jako vlastní Téma.

 

Vyhledávání v tématech

Aby vaše Téma bylo vyhledatelné vašimi přáteli nebo studenty, je dobré správně nastavit parametry Tématu.

Popis

Je první informace, kterou si přečtou uživatelé na Vašem Tématu. Nejčastěji se zde popisuje, co za obsah se v Tématu nachází.

Kategorie Témat

Tato položka je povinná a slouží pro snadnější orientaci a filtrování v Langino Tématech. Je možné vybrat maximálně 3 kategorie.

Tagy pro snadné vyhledávání

Pokud zadáte k Tématům tagy, budou témata vyhledatelná i podle těchto tagů. Například pokud máte vytvořené téma s nepravidelnými slovesy, je vhodné přidat tagy "nepravidelná slovesa", "Irregular verbs", "název učebnice".

Vyhledávání v seznamu Témat

V seznamu Témat můžete vyhledávat fulltextově zadáním klíčových slov. Tím prohledáte názvy Témat, jejich popis a tagy. Pokud byste chtěli hledat konkrétněji, např. podle kategorie, autora, přístupových práv, vyhledat svá slovíčka, použijte v Tématech pokročilé vyhledávání.

 

Zpřístupnění Témat ostatním lidem pomocí přístupových práv

VEŘEJNÉ TÉMA

Toto Téma je přístupné komukoliv, zobrazuje se veřejně na stránkách Langino.com, kdokoliv jej může vidět, pracovat s ním a odkazovat na něj třetím osobám.

SDÍLENÉ TÉMA

Téma vidí jen ti, kteří jsou k tématu nějak přiřazeni (např. přes kurz), nebo kterým jste zaslali odkaz (url adresu) na toto téma.
Používá se ve chvíli, kdy nechcete obsah tématu zveřejnovat, máte jej určeno jen pro uzavřenou skupinu lidí. Používá se často u firem, nebo jazykových škol. Tato možnost je za měsíční poplatek - viz ceník Langino.

SOUKROMÉ TÉMA

Vidí jej jen autor a spolupracovníci. Téma není zveřejněno v seznamu Témat na Langino.com a nelze sdílet třetím osobám.
Používá se ve chvíli, kdy Téma teprve připravujeme, nebo ho už nechceme zvežejňovat a zároveň si jej chceme u sebe uchovat.

Zakázat kopírování

Pokud budete mít tuto volbu aktivní, nebudou ostatní uživatelé Langina (kromě spolupracovníků tématu) toto téma duplikovat.

 
PŘIHLÁŠENÍ DO LANGINO
c
Proč mít Langino účet
c

Langino je mocný pomocník pro studenty, lektory i školy cizího jazyka. Aby však mohlo plnit svuji funkci a užitek, potřebujete si vytvořit Langino účet.
důvody jsou tyto:

Langino se Vám přizpůsobuje

Tím, že je Langino tak flexibilní a dokáže se přizpůsobit Vašim požadavkům, je potřeba tato nastavení uložit a provázat s Vašim účtem.

Vše, co si vytvoříte, Langino naváže na Váš účet

V Langinu vytváříte vlastní slovíčka, fráze, témata. Pokud jste učitel tak i třídy, případně školy. Děláte si zápisy z hodin, zapisujete si údaje o svých klientech.

Využijete inteligentní zkoušení

Studijní nástroje v Langinu di dokážou zapamatovat, které učené výrazy Vám šly lépe, které hůře a podle toho přizpůsobí další procvičování.

 

Nastavení Langino účtu

V Langinu můžete být prakticky neviditelní. Jediné, co je zveřejněno např. pod Vašim vlastním slovíčkem, je Vaše jméno.
Na druhou stranu můžete Langino použít jako Váš pracovní, prodejní a marketingový nástroj. Pak je naopak výhodné zveřejnit hned několik kontaktních údajů, odkazů na stránky, sociální sítě...

 
CHCETE SE PŘIHLÁSIT?
c

Nejste přihlášeni do svého Langino účtu. Vše co vytvoříte bude za krátkou dobu smazáno. Přihlášením zachováte vše, co jste doposud odzkoušeli.

POTŘEBUJEME VAŠE PŘIHLÁŠENÍ
c

Abyste mohli pokračovat, musíte být přihlášeni do svého účtu Langino. Tato akce souvisí s jinými uživateli a bez Vaší identifikace není možná.


přihlásit se zrušit
NAPIŠTE NÁM
c

Pokud máte nějaký problém, chtěli byste nás upozornit na chybu, napsat nápad na vylepšení, nebo nás jen pozdravit - prosím vyplňte formulář níže.

Kontakt na Vás